Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Slevovy týden 3/50

Lekce 8 - Práce s XML soubory pomocí DOM v C#

V minulé lekci, Čtení XML SAXem v C#, jsme se naučili číst XML soubory pomocí tzv. SAXu. Soubory jsme zapisovali element za elementem a stejně jsme je i četli.

Dnes si představíme konkurenční způsob práce s XML soubory, tzv. DOM.

DOM

DOM (Document Object Model) je objektové API pro práci s XML soubory. Jedná se o alternativní přístup, který má určité výhody a také určité nevýhody. DOM tedy SAX nenahrazuje a obvykle si techniku pro práci s XML soubory vybereme dle konkrétní aplikace.

DOM nahlíží na XML soubor jako na objektovou, stromovou strukturu. Elementy již tedy nejsou vnímány jen tak za sebou, ale jsou do sebe logicky vnořené. Pracujeme s jednotlivými uzly, ptáme se na jejich podelementy a podobně. Práce se nám tím velmi zjednoduší a zároveň získáváme velmi snadnou možnost editace XML souborů jednoduchým vložením


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za exkluzivní cenu 337,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 31 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 108 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny lekce v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 24% slevu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si ukážeme jak v C# .NET pracovat s XML soubory pomocí DOM (XmlDocument), tedy objektově je zapisovat a číst jako stromovou strukturu.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity