Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
BF extended 2022

Generátor a editor 2d map do textového souboru

Pokud trénujete nějakou algoritmizaci a potřebujete rychle vygenerovat mapu, na kterém budete zkoušet vaše algoritmy (např. nejkratší cesta z bodu A do bodu B) tak si jednoduše můžete naklikat jak bude vaše mapa vypadat.

Informace o nastavení a změnách

Můžete nastavit klasicky velikost celé mapy - resetnout ji nebo potvrdit změnu velikosti (není implementováno, že se nechá stará mapa po kliknutí na tlačítko Apply changes) Program ukazuje barvu - reprezentuje znak jako dané políčko (pozn. políčko může reprezentovat i více znaků - nijak jsem to neomezoval) Vlevo nahoře každého políčka se ukazuje daný znak, který ho reprezentuje.

Ovládání

Pod "Actual Field" máte nastavení jaké zrovna políčka nastavujete Pomocí shiftu můžete blokově označit více políček. Můžete zaměňovat celkově třeba políčko '.' za políčko 'x'. To samé platí i pro barvy(generování to nijak neovlivní, jen kvůli lepší přehlednosti) Pravým tlačitkem načtete aktuální políčko (jak barvu tak i znak) Tlačítkem Save pak jednoduše uložite mapu do .txt souboru

Zdrojáky máte volně ke stažení dole, takže si to můžete upravit dle vašich nároků - popřípadě napište dole a pokusím se opravit případné bugy apod.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2013.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 206x (112.35 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Práce se soubory
Program pro vás napsal Jan Vargovský
Avatar
Uživatelské hodnocení:
2 hlasů
H̴̢̡̛̫̙̖̦͍̥̺̳̪͖̺̫̲͇̗̹̠̥͈̭͔̻̗͚̭̥̝͐̋͒̆̾̅͒̈̐̀̒̔̇̈̔̆̎̔͐̊͆̆̐̊̈͆̂̐̓̓͛̌̈́̈́̅̅̔̚̕̚͠͝͝͝͝ì̸͇͖̹̯̤͇͍̹̥̅͗͆̄̌͆͑̓̈́̓̊̈́͋̈́͛͊͛͂̇͋͒̿̃͐͌̐̚͝͝͝͝͝͝.̶̧̡̧̧̖̫̯̞͖̯̩̠̭̩͇͔̤̱̜̠̠̙͉͉̼̱͓̣͍̱͎͕̦͓̫̗̮̦͍͚̗͕̥̳͚̬̯̞̟͇̻̺̙͙̜͖̰̊͒̌̌̚͜͜͝
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Jakub Lásko[Saarix]:4.11.2013 10:15

Hele teď dělám prakticky na tom samém. Editor mapy pro moji 2D platform edventuru, ale výstup ukládam do XML, ale taky sem přemýšlel o TXT. I když já u každého pole řeším i různé vlastnosti, které se do XML krásně uloží. Která z možností je lepší? Co myslíš XML/TXT?

Editováno 4.11.2013 10:15
Odpovědět
4.11.2013 10:15
Časem je vše možné.
Avatar
Jan Vargovský
Tvůrce
Avatar
Jan Vargovský:4.11.2013 11:06

Jestli to má mít vlastnosti tak xml.

 
Odpovědět
4.11.2013 11:06
Avatar
Kit
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Jakub Lásko[Saarix]
Kit:4.11.2013 11:18

XML má sice pár písmenek navíc, ale velmi dobře se s tím manipuluje. Nedávno jsem si udělal automatický konvertor XML do SQL. Bylo to jen na pár řádek.

Odpovědět
4.11.2013 11:18
Vlastnosti objektů by neměly být veřejné. A to ani prostřednictvím getterů/setterů.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.