Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

PsoGenerátor - Generátor náhodných dat pro MS Excel

Následující program jsem napsal pro vlastní použití v momentě, když jsem potřeboval v Excelu provádět určité výpočty nad velkými daty. Jelikož jsem nikde na internetu nenašel tabulku ve vhodném formátu nebo rozsahu (nebo aby se mi líbila), rozhodl jsem se napsat si vlastní generátor dat.

Přemýšlel jsem, co budu generovat, až mě napadlo napsat PsoGenerátor. Je to malá utilitka, která ukazuje, jak se dají jednoduše generovat data tak, aby šla zkopírovat do Excelu pomocí běžného ctrl+c a ctrl+v. Funguje to samozřejmě díky tabulátorům v textu. Data jsou uložena do textového souboru do složky s aplikací.

Ve zdrojovém kódu nevyužívám konstrukci using, ale try-catch-finally.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2012.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 455x (33.64 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Práce se soubory
Program pro vás napsal David Čápka Hartinger
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity