C# týden Slevový týden - Březen
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

Lekce 5 - Připojení Selenia v C# .NET a tvorba akceptačních testů

V minulé lekci, Úvod do akceptačních testů a tvorba GUI pro kalkulačku v C#, jsme si připravili webovou aplikaci v ASP.NET Core MVC.

K té dnes nainstalujeme Selenium server, klienta a chromedriver. Rovněž napíšeme náš první akceptační test.

Vygenerování testovacího projektu

Pro otestování celé kalkulačky nám bude stačit pouze jeden test. V případě většího projektu obvykle generujeme testové scénáře pro různé entity, které většinou korespondují s názvy kontrolerů. Další alternativou je využití návrhového vzoru PageObject, což si též ukážeme.

Pro Selenium testy není ve Visual Studiu žádná speciální šablona, přidáme je jako obyčejné unit testy (Klikneme pravým tlačítkem na Solution -> Add -> New Project a vybereme kategorii Test). Doporučuji testovací projekt označit jménem testovaného projektu a příponou "Test" (např. KalkulackaAppTest).

Přidání nového test projektu pro Selenium do C# .NET aplikace

Abychom mohli v testu Selenium použít, musíme si nejdříve stáhnout potřebné komponenty. Pojďme si celou technologii představit.

Selenium

Testovací framework Selenium

Selenium je framework pro testování webových aplikací. Nabízí nám objektové WebDriver API pro ovládání webového prohlížeče.

V příští lekci, Testování v C# .NET - Návrhový vzor PageObject, si představíme návrhový vzor PageObject a ukážeme si jak pomocí něj náš test ještě vylepšit.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si představíme komponenty Selenia a připojíme je k našemu C# .NET projektu. Napíšeme akceptační testy a necháme si naši aplikaci proklikat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 206 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 134 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 180 Kč. Nabídka je časově omezená a platí pro všechny články v kurzu. Nakup teď a získej limitovanou 35% slevu.
134 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 514 Kč 334 Kč
Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (8)