Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 7 - Testování v C# .NET - Přehled syntaxe Selenium WebDriveru

V minulé lekci, Testování v C# .NET - Návrhový vzor PageObject, jsme se naučili implementovat návrhový vzor PageObject v C# .NET pomocí Selenia.

V dnešním tutoriálu o testování softwaru si podrobně popíšeme API RemoteWebDriveru a dalších objektů a rozhraní, která s ním souvisí.

RemoteWebDriver

Základem konkrétních driverů pro různé prohlížeče je třída RemoteWebDriver. ChromeDriver, případně FirefoxDriver, nebo další drivery z této třídy dědí. Třída implementuje několik rozhraní, z jejichž názvu by mělo být patrné k čemu slouží, uveďme si je spíše pro zajímavost:

 • IWebDriver
 • ISearchContext
 • IDisposable
 • IJavaScriptExecutor
 • IFindsById, IFindsByClassName, IFindsByLinkText, IFindsByName, IFindsByTagName, IFindsByXPath, IFindsByPartialLinkText, IFindsByCssSelector
 • ITakesScreenshot
 • IHasInputDevices, IHasCapabilities, IHasWebStorage, IHasLocationContext, IHasApplicationCache, IHasSessionId
 • IAllowsFileDetection
 • IActionExecutor

Mnohem důležitější pro nás budou veřejné metody. Pojďme si popsat, které metody můžeme volat na instanci ChromeDriveru a k čemu slouží.

 • Close() - Zavře okno prohlížeče. Pokud je zavřené poslední okno, prohlížeč se ukončí.
 • FindElement(By by) - Najde element na stránce pomocí selektoru předaným statickou metodou na třídě By. Toto je preferovaný způsob výběru elementů a obsahuje všechny metody, které si zmíníme přímo na RemoteWebDriveru níže.
 • FindElements(By by) - Najde elementy na stránce odpovídající danému selektoru. Metoda vrací ReadOnlyCollection, což je v podstatě List, jehož položky nelze přepisovat.
 • Url - Vlastnost typu string. Vrátí aktuální URL adresu, nebo při zápisu načte novou stránku z předané URL adresy v současném okně.
 • Title - Vlastnost, vrátí titulek aktuální stránky.
 • CurrentWindowHandle -

 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

C# .NET tutoriál probere syntaxi RemoteWebDriveru v testovacím frameworku Selenium. ChromeDriver, RemoteWebDriver, WebElement, Options.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 206 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 175 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 78 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
175 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 514 Kč 437 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Martin Petrovaj
Avatar
Autor je lenivý vymýšľať nejaký slušný podpis. Venuje sa ale prevažne C#.
Aktivity (3)