Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 1 - Unity (C#) Android: Nastavení prostředí

Ahoj, vítám všechny příznivce Unity3D a celkově tvorby her. Rozhodl jsem se pro kurz, který by mohl pomoci všem, kteří se pokouší o vytvoření nějaké pěkné gamesky pro Android. V angličtině jich je dost, ale ne všichni jsou angličtináři.

Sám ještě nevím, jaká hra z toho vzejde. Pokud budete mít nějaké otázky, mohu tutoriály vést směrem, který vyhoví co nejvíce lidem. Třeba nám z toho nakonec vznikne nový Flappy Bird, co my víme? :-)

Krátké info o vydání

Pro začátek bych rád ještě informoval, že po publikování aplikace na Google Play vám může appka klidně vydělávat peníze, protože Unity Technologies dovoluje i ve Free verzi dělat placené aplikace. (Mám pocit, že jsem někde četl, že zisky ale nesmí překročit 100 tisíc dolarů). Celkově publikování na Google Play si ukážeme až budeme mít hru hotovou.

Video

Teď už k samotnému tutoriálu. Už nemá cenu dlouze mlžit, co ve videu uvidíte. Raději vám ho sem hodím rovnou. První díl je o nastavení Unity k vývoji pro Android.

Důležité odkazy z videa:

Jak hra vypadá teď?

Zdrojákoviště Unity - 2D hry

Co vás čeká?

Zatím jsem nenačal žádný kód, ale hned v příštím dílu se ho dočkáte, nemějte strach.

Problémy?

Pokud máte nějaké otázky ohledně nastavování, neváhejte se zeptat v komentářích, nebo mi napsat do zpráv.

V příští lekci, Unity (C#) Android: Pohyb, grafika, particles, se budeme věnovat klíčovému nastavení hráče.

Všechny články v sekci
Přeskočit článek
(nedoporučujeme)
Unity (C#) Android: Pohyb, grafika, particles
Článek pro vás napsal vratislavino
Avatar
Uživatelské hodnocení:
14 hlasů
Autor se věnuje programování v C#, především pak ve vývojovém prostředí Unity3D. Má asi pětileté zkušenosti s programováním a momentálně pracuje na připravované hře Azulgar: Beyond The Frontiers.
Aktivity