Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Windows Forms - Okenní aplikace v C# .NET - Online kurz

Tutoriály v sekci jsou zaměřeny na okenní aplikace v C# .NET pomocí jednoduššího, ale staršího frameworku Windows Forms. Vysvětlují strukturu okenních aplikací a jednotlivé komponenty z toolboxu .NET. Můžete se také podívat na modernější alternativu, framework WPF.

Syntax jazyka samozřejmě vychází z angličtiny. Pro pohodlnější výuku jsou však naše C# tutoriály kompletně v češtině. Na konci každého tematického bloku jsou připravena praktická cvičení a vědomostní kvízy, kde si můžeš vyzkoušet všechny získané znalosti z každého C sharp tutoriálu. Po absolvování kurzu získáš certifikát.

18 lekcí

9 samostatných úloh

1 vědomostních testů

Certifikát absolventa

Co tě C# tutoriály naučí?

Budeš umět tvořit grafické aplikace o více oknech, které pracují s daty a mají reálnou přidanou hodnotu. Moderní kurz nabitý praktickými projekty tě posune dál na tvé cestě za platem až 140.000 Kč.

C# tutoriál ti nejprve představí samotný framework a jak funguje pod pokličkou. Tvorba Windows Forms aplikací není vůbec složitá, jelikož probíhá pomocí intuitivního grafického designeru. Hned při vytváření prvního projektu poznáš užitečné nástroje, které poskytuje vývojové prostředí Visual Studio.

Tvou první plnohodnotnou Windows Forms aplikací bude jednoduchá kalkulačka. Na té se naučíš používat ty nejzákladnější ovládací prvky a zároveň se dovíš, jak se reaguje na vstupy uživatele v C# kódu.

Další aplikací, kterou vytvoříš, bude užitečný upomínač narozenin přátel, abys už nikdy nezapomněl na něčí narozeniny. Naučíš se další várku ovládacích prvků, dělení aplikace do vrstev a další pokročilé techniky. Mezi tyto techniky patří především kotvy pro přichytávání prvků ke hranám formuláře a kolekce BindingList pro snadnou reakci formuláře na změnu obsahu kolekce. Nakonec využijeme XML serializaci pro ukládání obsahu do souboru.

Touto dobou už budeš umět tvořit poměrně sofistikované aplikace, avšak to je teprve začátek. Následovat bude kreslení na komponentu Graphics, abys byl schopný vykreslit cokoliv se ti zlíbí, třídy BackgroundWorker a Timer pro spouštění načasovaných operací na pozadí a ovládací prvek DataGridView k zobrazování tabulkových hodnot.

Než kurz zakončíš, tak si ještě shrneme většinu ovládacích prvků, se kterými se můžeš setkat, a taktéž se naučíš vytvářet své vlastní ovládací prvky.

Na úplný závěr si znalosti prověříš ve vědomostním testu a C sharp tutoriál bude u konce stažením certifikátu v PDF.

Prověřeno absolventy

Připraveno profesionály z oboru

Avatar
Kurz vytvořil David Hartinger. David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 15 let. Má rád Nirvanu, nemovitosti a svobodu podnikání.
David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Unicorn University

Online tutoriály C# .NET

Cena: 375 Kč

Začít kurz zdarma Koupí PRO verze kurzu získáš trvalý přístup k lekcím a cvičením označeným štítkem PRO a také možnost absolvovat testy.
Úvod do Windows Forms aplikací
Jednoduchá kalkulačka v C# .NET Windows Forms
Řešené úlohy k 1.-2. lekci Windows Forms v C# .NET
Upomínač narozenin - Návrh formulářů
Upomínač narozenin - Logická vrstva
Upomínač narozenin - Propojení prezentační a logické vrstvy
Upomínač narozenin - Ukládání dat a závěr
Řešené úlohy k 3.-6. lekci Windows Forms v C# .NET
Kreslení na Graphics v C# .NET
Zpracování kliknutí na souřadnice v C# .NET
Timer a BackgroundWorker v C# .NET
Analogové a digitální hodiny v C# .NET Windows Forms
Dokončení hodin v C# .NET Windows Forms
Řešené úlohy k 7.-11. lekci Windows Forms v C# .NET
DataGridView v C# .NET Windows Forms
Základní ovládací prvky Windows Forms
Další ovládací prvky Windows Forms
Windows Forms - Dialogy
Ovládací prvky Windows Forms počtvrté
Tvoříme vlastní Syntax Highlighter pomocí RichTextBox v C#
Vlastní ovládací prvky v C# .NET
Kvíz - Windows Forms v C# .NET
Tvůj certifikát e-learning kurzu Windows Forms
Upominač narozenin - Rozšírenie niektorých funkcií
Upominač narozenin - Dokončenie rozšírenie
Jednoduchá C# kalkulačka v okně
Tray ikona v C#
Vlastní ProgressBar v C#
Tisk celých formulářů ve Windows Forms
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace Windows Forms


 

Aktivity