Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Upominač narozenin - Rozšírenie niektorých funkcií

V minulé lekci, Vlastní ovládací prvky v C# .NET, jsme si vytvořili vlastní progressbar.

Předmluva autora původního projektu

Martin vytvořil toto rozšíření mé původní aplikace pro upomínání narozenin z online kurzu Windows Forms v C# .NET. Oproti původní verzi umí kromě narozenin také svátky (jmeniny) a to dokonce tak, že datum svátku zjistí podle zadaného jména. Dále obsahuje řadu dalších vylepšení, jako např. editaci osob, ošetření 29.února a další. Jelikož poslední díl původního projektu je prémiový, zachovává i tento projekt Premium licenci. Zdrojový kód je ve slovenštině a není součástí oficiálního kurzu, vnímejte ho prosím jako komunitní vylepšení. Děkuji za zájem a předávám slovo Martinovi.

V minulom dieli seriálu tutoriálu o tvorbe formulárových aplikácií v C# .NET sme dokončili aplikáciu pre pripomínanie narodenín. Dnes skúsime aplikáciu rozšíriť o automatické načítanie dátumu menín podľa zadaného mena a pridáme možnosť zadania jedného ľubovoľného výročia. Aplikácia už bude zobrazovať aj aktuálne výročia v daný deň a bude brať v úvahu aj prestupný rok, čiže dátum 29.február, ktorý sa vyskytuje raz za 4 roky.

S vysvetľovaním zmien v hlavnom formulári nebudeme strácať čas, keďže tieto veci sú obsiahnuté v úvodných častiach seriálu. Mali by sme sa dopracovať k tejto podobe:

Výročie a meniny v C# .NET

Pre listBoxDnesne a listBoxVyrocia nastavíme vo vlastnostiach časť SelectionMode na hodnotu None.

Pridávací formulár

Veľmi malou zmenou prešiel aj pridávací formulár. Pre zjednodušenie kódu som pôvodne meno v jednej bunke rozdelil na časť meno a priezvisko. Dalo by sa to riešiť aj inak cez metódy pracujúce s textovým reťazcom.

Takže sa pustime do kódu: Najskôr si upravíme triedu Osoba aby obsahovala pridané vlastnosti:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Rozšírenie funkcií pripomienkovača narodenín v C# .NET Windows Forms o automatické načítanie dátumu menín a o daľšie výročie.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 110 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 94 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 46 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 34 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
94 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 227 Kč 193 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal martin.stiglinc
Avatar
Autor sa venuje hlavne VBA kódu a učí sa C# a PHP.
Aktivity (2)