Swift týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swift
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Series Manager - Měj seriály pod kontrolou

Jste již unaveni z toho pamatovat si u všech těch seriálů, které sledujete, co za díl jste viděli? Series Manager je jednoduchá utilitka šitá na míru všem, kteří si rádi pustí náhodný díl Simpsonovců a nechtějí přemýšlet, který díl ještě neviděli. Taktéž je určena pro ty, kteří sjíždějí chronologicky několik seriálů a mají problém si zapamatovat, kde skončili.

Funkce programu

Přidání seriálu

Klepnutím na ikonku složky se otevře okénko, ve kterém najděte složku, která obsahuje soubory se seriálem, který sledujete.
Seriál může mít série řazené do podsložek nebo mít všechny soubory v oné složce. Po vybrání se projde celá složka vč. podsložek, všechny soubory se abecedně seřadí a načtou do aplikace (pro korektní chronologické přehrávání je tedy nutné mít soubory správně seřazené resp. pojmenované).
Podporované typy souborů, které aplikace hledá, jsou .avi, .wmv, .mp4, .mkv, .mpg, .mpeg, .3gp, .mov.

Náhodné přehrávání

Z listu seriálů vyberte klepnutím ten, který chcete přehrát. Načtený seriál poznáte tak, že v hlavičce aplikace bude napsané jeho jméno.
Klepnutím na ikonu překřížených šipek spustíte náhodný díl, který není v historii zhlédnutých seriálu. Díl se automaticky přidá do seznamu zhlédnutých.

Přehrání následujícího dílu

Z listu seriálů vyberte klepnutím ten, který chcete přehrát. Načtený seriál poznáte tak, že v hlavičce aplikace bude napsané jeho jméno.
Klepnutím na ikonu pokračovat (ikona úplně napravo) spustíte další díl v pořadí. Při najetí na ikonu se zobrazí název dílu, který bude přehrán.
Díl je vybrán následovně: Načtou se všechny video soubory ve složce seriálu, seřadí se podle abecedy, najde se díl, který je v historii zhlédnutých jako poslední zhlédnutý a vybere se díl, který následuje jako další v abecedním pořadí.

Historie zhlédnutých

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Pravým klepnutím na název seriálu v listu seriálů vyvoláte kontextové menu, kde zvolíte položku History.

  1. Označení již zhlédnutých dílů

Klepnutím na tlačítko Add watched vyvoláte okénko, kde bude otevřena složka se seriálem. Vyberte si díly, které chcete označit jako zhlédnuté a klepněte na ok. Pozn. více dílů vyberete držením Ctrl + kliknutím na soubor, případně zkratkou Ctrl + A pro vybrání všech souborů a následně můžete Ctrl + klik soubory odebírat. Pokud máte soubory ve složkách a chcete označit více sérií, využijte filtrování napravo nahoře, napíšete výraz *.* (pro všechny soubory s příponou) případně *.přípona _souboru (např. *.mp4), zobrazí se vám všechny soubory v dané složce vč. podsložek, takže nebudete muset přidávat soubory z každé složky zvlášť.

Po odklepnutí se do historie zhlédnutých přidají všechny vybrané soubory. Historie je řazena od těch, co jste viděli naposled, po ty, které jste viděli dávno. Tedy díl, který je úplně nahoře v seznamu, je díl, který byl zhlédnut jako poslední a od něj se pak odvíjí díl, který bude přehrán jako další.

  1. Označení dílu jako nezhlédnutého

Klepnutím myši či tažením popř. Ctrl + klik vyberte jeden či více dílů a klepněte pravým tlačítkem myši pro vyvolání kontextového menu, kde vyberte možnost Mark as unwatched.

  1. Označení celého seriálu jako zhlédnutého

Klepnutím pravého tlačítka myši vyvoláte kontextové menu a zvolíte možnost Clear history.

  1. Změna nadcházejícího dílu

Pokud z jakéhokoliv důvodu potřebujete, aby následující díl byl jiný, než jaký se vám ukazuje po najetí na tlačítko pokračovat. Musíte do historie zhlédnutých jako poslední zhlédnutý přidat díl, který je před dílem, který chcete jako další vidět. Pokud tento díl v historii zhlédnutých již je, tak jej nejprve odeberte. Nyní tento díl přidejte pomocí tlačítka Add watched a máte hotovo.

Přejmenování / přesunutí složky seriálu nebo dílu

Historie zhlédnutých je uložena v textovém souboru. První řádek souboru je plná cesta ke složce, kde jsou soubory. Další řádky jsou pak relativní cesty z uvedené složky ke konkrétním souborům, které již byly zhlédnuty. Přičemž poslední záznam v souboru je poslední zhlédnutý díl.

Pokud jste přesunuli nebo přejmenovali složku, stačí upravit první řádek na aktuální cestu. Pokud jste změnili název souboru nebo podsložky, je třeba upravit relativní cesty k souborům, nebo je v aplikaci smazat a přidat znovu, záleží co je pro vás jednodušší řešení viz. výše Historie zhlédnutých.

Zálohování dat

Všechna data jsou uložena ve složce "%appdata%\Se­riesManager" ve formě textových souborů bez přípony (lze otevřít v poznámkovém bloku nebo jiném textovém editoru). Pro zálohu či obnovení dat do jiného počítače složku stačí překopírovat. Složku otevřete klávesovou zkratkou Windows + R a vložením "%appdata%\Se­riesManager" bez uvozovek. Jedná se o zkrácený název pro "C:\Users\vaše_jmé­no\AppData\Ro­aming\SeriesMa­nager"


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2014.

 

Stáhnout

Staženo 28x (510.82 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace Windows Forms
Program pro vás napsal David Jančík
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Autor je vášnivý programátor. Nezná slovo "nelze", nebojí se zkoušet nepoznané a pronikat do nových technologií.
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
nalimleinad
Člen
Avatar
nalimleinad:19.9.2017 18:46

Program jsem nezkoušel, ale co čtu z popisku a vidím z obrázku, tak mi to přijde jako super práce ! Rozklikl jsem si tohle z důvodu, že hledám něco trošku jiného.
Hodilo by se mi něco, kde si vyberu seriál, poslední díl, který jsem viděl a ono to bude kontrolovat (např. při spuštění), zda-li nejsou nějaké další díly již k dispozici. A ideálně ještě si moci vybrat jazyk, ve kterém ty díly už musejí být (primárně mezi CZ/AJ).

 
Odpovědět
19.9.2017 18:46
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na nalimleinad
David Jančík:19.9.2017 19:25

Tohle je taková basic utilitka, dělal jsem to před několika lety při škole. To co říkáš, mi taky chybí, za tu službu bych i platil, ale bohužel legální cestou to nikdo neudělá, protože pro to nejsou příznivé podmínky a nelegální cestou by s tím bylo hrozně moc práce, protože bys musel obcházet hrozně moc systémů, abys získal data.
Každopádně např. kombinace nějakého kalendáře (první link z netu, nezkoušel sem: https://next-episode.net/) s touto utilitkou by mohla fungovat dobře. A jsem si celkem jistý, že existuje nějaká apka do mobilu, kde si to můžeš naklikat a chodí ti notifikace, ale nevím jméno.

Odpovědět
19.9.2017 19:25
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Marek Novak
Člen
Avatar
Marek Novak:26.9.2017 9:59

na rozkoukané seriály je dobrá aplikace SeriesGuide, upozorňuje widgetem na ploše kdy vyjdou další díly

https://play.google.com/…apps/details?…

 
Odpovědět
26.9.2017 9:59
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.