Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
Discount week - April - 30

Silvestrovský Odpočítávač Nového Roku

Malinký prográmek, který si můžete pustit na obrazovku při čekání na Nový rok. Zobrazuje odpočet zbývajícího času starého roku. Upozornění - pro přesný výsledek si sesynchronizujte systémový čas se serverem přesného času!

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Vedle exáče (ve stejné složce s programem) je možno nechat konfigurační soubor "config.txt". Můžete použít následující řádky (bez uvozovek)

  • "interval=10" - interval interního DispatcherTimer v milisekundách. Menší číslo zvyšuje rychlost změn na časovači a zároveň tedy i přesnost, ale i zátěž systému. **
  • "font=Lucida Sans Unicode" - použité písmo časovače. Číslice fontu by ideálně měly být stejně široké, jinak bude čas blikat - tj. fungují veškerá konzolová písma a taky např. Calibri či Bank Gothic, který podle mě vypadá fakt dobře. Pokud zapsaný font neexistuje, WPF použije interní výchozí hodnotu (systémové písmo, u mě je to Segoe UI, které funguje dobře).

Zároveň pamatujte, aby kolem znaku rovnítka nebyly mezery, je to jen blbůstka, takže jsem tohle fakt neošetřoval. Bílé znaky na začátku a konci řádku by vadit neměly.

Šťastný Nový rok!


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2018.

 

Měla jsi s čímkoli problém? Stáhni si vzorovou aplikaci níže a porovnej ji se svým projektem, chybu tak snadno najdeš.

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 30x (433.41 kB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace WPF
Program pro vás napsal krepsy3
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se učí programovat zde na itnetworku, zatím zejména jazyk C#. Znalosti chce mít ucelené, proto při vývoji aplikací studuje potřebné funkce do hloubky. Vyzná se v programování ve hrách, jako je Minecraft či Ricochet.
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!