Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Discount week - May - 50

Osm královen v C# .NET WPF

Osm královen je hra nebo spíše hlavolam jak na šachovnici umístit 8 královen tak, aby se vzájemně neohrožovaly. Lze ji hrát na běžné šachovnici, nebo jako v tomto případě na šachovnici vytvořené v počítači. Virtuální šachovnici lze doplnit logikou, která umožní kontrolu možnosti umístění královny na dané políčko. Přiložená aplikace tuto možnost splňuje, ale i tak je velice obtížné nalézt správnou strategii.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Program aplikace je velice jednoduchý. Šachovnice je vytvořená pomocí XAML. Program obsahuje tři matice zrcadlící šachovnici umístěné v třídě LogDat. Jedna matice blokuje políčka s umístěnými královnami, druhá obsahuje soubor polí popisující blokování políček ve čtyřech směrech z políčka, kde je umístěna královna. Třetí blokuje políčka v daných směrech.

Hlavní program, kromě inicializace matic, vykreslení šachovnice a královen obsahuje obslužnou rutinu pro každé políčko šachovnice. Obslužná rutina je iniciována stiskem levého tlačítka myši a pokud je to možné, do políčka přenese královnu. Z políčka je možné královnu odstranit opětovným stiskem levého tlačítka myši.

Zdrojový kód aplikace je přiložen.


Galerie

Program byl vytvořen v roce 2020.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 5x (4.22 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště C# .NET - Okenní aplikace WPF
Program pro vás napsal itnavi
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Autor se věnuje tvorbě a správě webových stránek a programování v C#
Aktivity (2)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!