BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 17 - Aplikace na počasí v Xamarin - Stažení a parsování JSON

V minulé lekci, Aplikace na počasí v Xamarin - GUI a základní třídy, jsme si připravili GUI pro programování aplikace pro zjišťování aktuálního počasí z webové služby.

V dnešním Xamarin tutoriálu budeme parsovat JSON. Pokračujeme v C# .NET aplikaci na zjišťování počasí, která stahuje data z webové služby.

WeatherInfoProvider a WeatherInfo

Náš kód pro získávání JSON dat a jejich čtení by teoreticky mohl být přímo v Code Behind. My ale vytvoříme třídu WeatherInfoProvider, která na základě zeměpisných souřadnic stáhne ze serveru příslušná data a vrátí je zpět jako objekt WeatherInfo.

Rozdělením logiky na objekt výsledku a služby ctíme dobré praktiky OOP. Díky tomu se s JSON formátem mimo třídu WeatherInfoProvider nesetkáme a zbytek aplikace tedy nebude závislý na tom, jak konkrétní služba data vrací a službu půjde díky tomu kdykoli případně vyměnit za jinou. Může např. v budoucnu přestat fungovat nebo změnit formát a my kvůli tomu přeci nechceme přepisovat celou aplikaci.

WeatherInfo

Začneme se třídou WeatherInfo, která slouží jen jako objekt výsledku nesoucí data o počasí.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Xamarin tutoriálu se naučíme stahovat a parsovat JSON z API webové služby, pomocí kterého později zobrazíme aktuální počasí.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 140 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 119 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 22 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 53 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
119 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 349 Kč 297 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Radek Vymětalík
Avatar
...
Aktivity (7)