IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 15 - Navigace v Xamarin.Forms a C# .NET

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 10.-14. lekci Xamarin v C# .NET, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

Všem je asi jasné, že téměř každá aplikace vyžaduje více než jednu stránku. Jak se ale mezi těmito stránkami navigovat? Xamarin.Forms nám poskytuje více možností a my si většinu z nich postupně představíme.

NavigationPage

NavigationPage jsme si již ukázali v dřívějších lekcích, takže pro nás není ničím novým. Přesto si ji zde pro úplnost zmíníme a trochu podrobněji rozebereme.

NavigationPage nám umožňuje procházet stránkami vpřed a vzad podle potřeby. Stránky se ukládají do zásobníku. To znamená, že se uplatňuje Last-in First-out (na posledně navštívenou stránku se vrátíme jako první). Samotnou navigaci provádíme přes vlastnost Navigation, kterou nalezneme na každé stránce.

Navigation poskytuje pro navigaci metody PushAsync(), PopAsync() a PopToRootAsync(). K zásobníku stránek můžeme přistupovat pomocí vlastnosti NavigationStack.

Přizpůsobení AppBar

V minulých lekcích jste si mohli všimnout, že NavigationPage nad každou stránkou vytvoří tzv. AppBar (ToolBar), kde se nachází tlačítko zpět, zobrazuje se zde titulek stránky (Title) a můžeme zde vkládat prvky ToolBarItem, které jsme si již ukazovali.


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 250 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 38 článkům (26 lekcí, 7 testů, 5 praktických cvičení) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si shrneme možnosti navigace mezi stránkami v Xamarin.Forms aplikacích v C# .NET. Zaměříme se však zejména na tzv. Shell.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Radek Vymětalík
Avatar
...
Aktivity