BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 15 - Styly v Xamarin.Forms

V předchozí lekci, Výběr položek v CollectionView v Xamarin.Forms, jsme se podívali na způsoby výběru položek v CollectionView. Představili jsme si GestureRecognizer a změnu zdroje bindingu pomocí RelativeSource.

V dnešním Xamarin tutoriálu se podíváme na styly v Xamarin.Forms. Spolu s nimi si řekneme něco více o zdrojích.

Zdroje (Resources)

Jak již víme, tak zdroje jsou objekty definované ve slovníku zdrojů (Resources), které můžeme používat napříč naší aplikací, aniž bychom je museli definovat stále znovu a znovu. Zatím jsme je používali pro ukládání ViewModelů. Avšak častěji se zdroje používají pro ukládání různých stylů, barev, textových řetězců atd.

Definice zdrojů

Zdroje můžeme definovat jak v C#, tak v XAML a to:

  • U ovládacího prvku (elementu) - Např. <StackLayout>, <Grid>, <ContentPage>. Tyto zdroje jsou pak k dispozici pouze prvkům v daném elementu.
  • U aplikace - Tyto zdroje jsou k dispozici všem prvkům celé aplikace. V XAML se definují v souboru App.xaml a v C# na instanci aplikace, to znamená buďto ve třídě App, anebo k nim lze přistoupit staticky přes App.Current.Resources.

Přístup ke zdrojům

Ke zdrojům lze potom přistupovat dvěma způsoby:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Xamarin tutoriálu se podíváme na používání stylů v Xamarin.Forms. Spolu s tím si řekneme něco více o zdrojích (Resources).

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 140 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 119 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 22 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 53 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
119 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 349 Kč 297 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Radek Vymětalík
Avatar
...
Aktivity (3)