Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Hledáme fulltime PHP programátora do ITnetwork týmu - 100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!
Slevový týden - Březen 30

Lingvo

Lingvo je mobilní aplikace v Xamarin a C# .NET, sloužící jako slovníček, do kterého si můžete zapisovat cizí slovíčka a poté si je procvičovat.

Slovíčka se přidávají přes jednoduché rozhraní a zobrazují se v seznamu, který lze řadit podle různých kritérií:

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Přidaná slovíčka se můžete učit a opakovat:

Aplikaci lze nastavit světlé nebo tmavé téma spolu s různými barevnými motivy:

Aplikace je vytvořena pro Android v jazyce C# .NET s použitím frameworku Xamarin.Forms.

Hodnocení poroty

Tento projekt se účastnil soutěže ITnetwork summer 2020.

Porotce Bodů Hodnocení

David Čápka
10 Praktické, multiplatformní, mobilní, přehledné, designové. S Lingvo už nezapomenete to slovíčko, které jste dnes nově zaslechli. Sáhnete po mobilu a přidáte si jej i s překladem. Pokud nevíte, co znamená, pomůže vám odkaz na slovníky. Ze slovíček pak aplikace zkouší buď klasicky napsáním nebo podobou tajenky a dostupných písmen. Vše je vymazlené do posledního detailu, akční tlačítka jsou velká, ta doplňková malá, flat ikony, dokonce si lze slovíčko i nechat přečíst. Zas aplikace, za kterou bych zaplatil. Možná jedině z UX mě napadá, že na první obrazovce to chce trochu důvtipu, aby uživatel uhodl, co které tlačítko asi dělá. Dal bych tam buď malý šedý text nebo ještě tlačítko "?" někam malé dolů, co k nim zobrazí popisky, pokud to chceš mít čisté bez textu. Samozřejmě tohle nemám nějak podložené, ideální je ukázat appku fyzicky na mobilu několika lidem a dívat se, co tam reálně dělají a jak v ní klikají. Nemohu hodnotit jinak než plným počtem.

Samuel Hél
10 Aplikace na operační systém Android a její zaměření na tuto platformu se určitě vyplatí. Cestou autobusem nebo při čekání si můžete vyzkoušet slovíčka, která máte ve škole za úkol se naučit :) Aplikace je hodně intuitivní, má jak světlý, tak i tmavý režim, před spaním tedy není problém si pár slovíček zopakovat a nevypálit si při tom oči. Můžete si vybrat také barevné schéma a jazyk aplikace se nastaví podle jazyka vašeho zařízení. Přidat slovíčka můžete ze všech jazyků a ty naposled použité máte ihned na začátku, a to při přidávání několika slovíček určitě ušetří čas. Můžete také vybrat, zda se jedná o sloveso, podstatné jméno a další, taktéž si vytvořit vlastní kategorii, ať máte slovíčka hezky uspořádaná například podle probíraných lekcí. Při procvičování vám to náhodně vybere 3 různé způsoby testování, díky čemu je aplikace ještě bohatší a testování hravější. Pokud slovíčko neznáte, můžete využít nápovědu, která při jednom cvičení dokonce naanimuje čtverečky znaků do správného překladu, poté můžete vyzkoušet i výslovnost slovíčka. Na konci testu mi chybí nějaké skóre celkové úspěšnosti. Do aplikace bych ještě přidal nějaké sdílení slovíček, ať si můžete slovíčka mezi žáky importovat a nemusí to tak dělat všichni redundantně. Tuto appku bych při svém studiu určitě využil a nebál bych se za ni ani zaplatit.

Michal Čápka
10 Hodně povedená appka, která je velmi intuitivní. Vše běží krásně plynule, jako kdyby byla z dílny nějakého profi studia. Určitě se hodí ať už pro studium ve škole, nebo při čtení knížek, sledování seriálů a podobně. Člověk si tím dokáže perfektně zvýšit slovní zásobu. Jediné, co mi na této aplikaci chybí, je to, že zde nejsou připraveny nějaká cvičení nebo příklady již v samotném základu bez toho, aniž by člověk musel všechna slovíčka ručně přidat. Myslím, že v tomto ohledu je zde ještě velký potenciál a můžou se přidat další kvízy, soutěže, online skóre, které pak člověk může porovnat s kamarádem a podobně.

Galerie

Program byl vytvořen v roce 2020.

 

Stáhnout

Staženo 13x (23.98 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce C#

 

Všechny články v sekci
Zdrojákoviště Xamarin aplikací v C# .NET
Program pro vás napsal Radek Vymětalík
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
...
Aktivity (6)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!