BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 9 - Autoportrét - Světlo, focení, ostření

V minulé lekci, Autoportrét - Historie, základní informace a druhy, jsem si řekli něco o historii autoportrétu, uvedli jsme si důvody, proč autoportréty začít fotit a následně jsme autoportrét rozdělili do kategorií.

Dnes se zaměříme na světlo, zaostření a ukážeme si i třeba jak spárovat telefon s fotoaparátem.

Světlo

Nebudeme na nic čekat a začneme přesně tam, kde jsme minule skončili. Světlo je alfou omegou každého fotografického žánru a autoportrét samozřejmě není výjimkou. Pomáhá nám vytvářet atmosféru, náladu a buduje výsledný dojem fotografie. Jaké světlo tedy použít? Dnes budu odkazovat na informace z předešlého článku o autoportrétech, proto vám doporučuji si prvně přečíst první část, která je k pochopení následující problematiky klíčová.

Použití světla zvolíme podle druhu autoportrétu, který jsme se rozhodli vyfotit. Předtím než si ale světlo rozdělíme, je důležité zmínit, kdy je světlo nejlepší. Světlo je nejlepší


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si ukážeme, jak autoportrét vyfotit, jak spárovat telefon a fotoaparát, jaké světlo na autoportrét použít a jak sám sebe zaostřit.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 77 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 34 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
77 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 225 Kč 191 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (4)