Poslední den BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak rychle ještě přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 10 - Pózování na portrétech a autoportrétech

V předchozí lekci, Autoportrét - Světlo, focení, ostření, jsme se v rámci autoportrétů věnovali světlu a ostření.

Dnes si povíme něco o klíčovém prvku všech portrétů a autoportrétů. Bude to pózovaní. Sice jsem se o něm už v jednom článku zmínil, ale dnes si ho rozebereme pořádně do hloubky. V dnešním článku budu volně navazovat na sérii o portrétech a autoportrétech, proto bych vám doporučil přečíst si je před tímto článkem.

Základní teorie

Pózování těla, ale i obličeje, a tedy mimická gesta, různé výrazy a vlastně celá neverbální komunikace pro nás není nic neobvyklého. Denně se s ní setkáváme a možná si to ani neuvědomujeme. Naše mozky jsou schopné odhadnout náladu jenom podle kousku obličeje. To znamená, že jsme schopni analyzovat téměř jakoukoliv emoci. Řeknu vám fakt, kterým bych vás rád přesvědčil, že mám pravdu. Vzpomeňte si na poslední konverzaci, u které jste


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si ukážeme, jak pózovat na fotografiích, kam s rukama při focení portrétu, jak se na fotografii tvářit a jaké oblečení na focení vybrat.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 77 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 34 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
77 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 225 Kč 191 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)