Poslední den BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak rychle ještě přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 12 - Vlastní styl

V předchozí lekci, Color grading, jsme se věnovali tématu color gradingu.

Dnes se zaměříme na tvorbu vlastního stylu a řekneme si pár rad, které by nám v jeho nalezení mohly pomoci.

Fotografie vyjadřuje vás samotné a váš vlastní styl se pod ní pomyslně podepisuje. Z názvu lekce už možná tušíte, že naše dnešní téma bude o vlastním stylu. Řekneme si něco o vytváření vlastního stylu, o celkovém přemýšlení nad fotografií a o sebekritičnosti.

Úvod

Už od počátku věků se umělci snažili odlišit svou práci od všech ostatních svým osobitým stylem, kterým by mohli vyjádřit sami sebe, svojí osobnost, myšlenky a pocity. Některým z nich se to podařilo a přesně proto zná jejich tvorbu celý svět. Tomu nespočtu ostatních umělců se však nepodařilo ani přiblížit se k oněm mistrům, kteří svůj styl budovali celý život. Nemohl je tedy potkat jiný osud než propadliště dějin.

Dnes už je to ale tak trochu jinak. Možností, které nám fotoaparáty, objektivy a editační softwary nabízí, je nespočet, proto není až tak těžké vytvořit si osobitý styl. Na internetu můžeme najít obrovské množství materiálů, které můžeme přetavit do našeho vlastního stylu. Obzvlášť, vezmete-li v potaz obtížnost vytvoření vlastního stylu v takovém 17. století, kdy jediná možnost, jak se odlišit, byla technika malování štětcem a barvy, které si umělec namíchal.

Téma tvorby

Začněme od prvotní myšlenky vytváření vlastního stylu, a tedy


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci si ukážeme, jak si vytvořit svůj vlastní styl, jeho téma a jak ho následně vyvíjet. Dále si ukážeme Lightroom presety.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 77 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 34 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
77 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 225 Kč 191 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (4)