Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 17 - Cloudová úložiště

V minulém díle, Zálohování nejen fotografií, jsem začali problematiku zálohování.

Podívali jsme se na zálohování přes externí disky a flash disky. Také jsme lehce nakousli cloudová uložiště, na které se v dnešním článku podrobně podíváme.

Google Drive/Backup and Sync

Hned na začátek jsem vás možná zmátl názvem našeho prvního uložiště. Totiž Google uložiště je možné najít pod více názvy. Pod původním Google Drive, který nyní slouží jako název pro aplikace na telefonní zařízení, anebo pod novým názvem, Backup and Sync (případně Drive File Stream, název pro business účet), který slouží pro počítače. Google Drive v porovnání s jinými možnostmi, jako je například Office 365, zaostává v možnosti sdílení a editaci souborů více uživateli. Navíc pokud ze svého účtu posíláte soubory osobě, která nemá Google Drive účet, je nemožné editovat soubory, které jí nabízíte. Na druhou stranu, kdo v dnešní době nedisponuje Google účtem.

Jako velkou výhodu Google Drive považuji synchronizaci na kterémkoliv zařízení. Uložiště bezchybně pracuje na tabletu, telefonu či počítači, bez ohledu na operační systém. Další obrovská výhoda je


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si blíže představíme cloudová uložiště jako Dropbox, iCloud, OneDrive a Google Drive a uděláme si takové menší srovnání.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 180 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 153 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 20 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 68 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
153 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 449 Kč 382 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)