BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 10 - Color grading, synchronizace a finální úpravy v Lightroom

V předchozí lekci, Barvy v Lightroom - RGB, CMYK, jsme si řekli, co je to barevný model a uvedli si rozdíly mezi jednotlivými typy - RGB a CMYK.

V dnešní lekci dokončíme poslední globální úpravu, která na nás v Lightroomu čeká a tedy Camera Callibration. Kromě toho nás toho dnes ale čeká mnohem víc. Řekneme si totiž také něco o finálních kontrolách po editaci fotografie a o následné synchronizaci úprav, která nám nezměrně šetří čas.

Camera Calibration

V minulém díle jsem začali celé téma barev pouze v teoretickém měřítku, a proto je ten správný čas přesunout naše znalosti do samotné praxe.

Poslední záložka, kterou v Develop modu najdeme, se jmenuje Camera Calibration a slouží k manuálnímu a automatickému colorgradingu a korekci barev. Sice je záložka poslední, to ale rozhodně neznamená, že byste se do ní měli podívat na úplném konci všech úprav. Osobně doporučuji navštívit záložku při prvotních úpravách fotografie, nejpozději při přechodu do HSL/COLOR karty. (Od minulého článku už víte, že zkratka karty HSL odkazuje na míšení barev)

Nad všemi posuvníky se nachází dvě možnosti k otevření dialogových oken – Process a Profile. Process je povětšinou defaultně nastavený na 2012 - osobně doporučuji nepřenastavovat na předešlé roky, protože při možnosti 2012 pracujeme s nejaktuálnějšími barvami a jejich odstíny.

Profile odvádí výbornou práci při automatickém Colorgradingu pro jednotlivé žánry. Totiž po kliknutí na možnost Adobe Standart se objeví


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci si ukážeme Camera Callibration Lightroom aneb jak synchronizovat úpravy fotografií v Lightroomu a jak zkontrolovat kvalitu úprav fotografie.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 180 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 153 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 20 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 68 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
153 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 449 Kč 382 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)