Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 19 - Jak se vytváří černobílé fotografie v Lightroom

V předchozím díle, Colorgrading fotografických žánrů, jsme si přiblížili Colorgrading jednotlivých fotografických žánrů.

V dnešní článku nás čeká rest, který jednou nebo později přijít musel. Barevné fotografie umíme upravovat, nebál bych se říct levou zadní, a proto nás dnes čeká černobílá fotografie. Jak se vytváří, jaká jsou její úskalí a jak vaše fotografie odlišit od tisícovky dalších. To vše se za nedlouho dozvíte.

Barvy, barvy a zase barvy. Všude kolem sebe vídáme barevné plakáty, produkty, designy a samozřejmě i fotky. Jako bychom snad zapomněli, že černobílá fotografie byla až do nedávna jediná možná barevná varianta. Tak proč se občas ke staré, zaběhlé a ověřené klasice nevrátit - a teď nemyslím jenom z nostalgie.

Možná vás překvapím, ale i dnes fotí opravdu velké množství fotografů na černobílý film, anebo své fotografie obarvují, no spíše odbarvují do černobílé. Pojďme se podívat, jak se černobílé fotografie vytvářejí, jaký je mezi nimi rozdíl a co nám vůbec může černobílá nabídnout.

Proč černobílá?

Důvodů je hned několik. První, který i vás možná napadne je, že


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci si ukážeme jak vytvořit černobílou fotografii v Lightroomu a její vinětaci.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 180 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 153 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 20 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 68 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
153 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 449 Kč 382 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)