Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!

Lekce 11 - Ořezávání a retuše v Lightroom

V minulém díle, Color grading, synchronizace a finální úpravy v Lightroom, jsme dokončili poslední globální úpravu a naučili jsme se všechny naše úpravy hromadně synchronizovat, a proto je ten správný čas naučit se lokální úpravy na jednotlivých fotografiích.

V dnešní lekci se vrhneme na první lokální úpravu, která je mimo jiné i jedna z nejpotřebnějších k práci fotografa, a tedy na ořezávání a všechny jeho funkce. Dále se podíváme na funkci, která je z neznámého důvodu naprosto opomíjená, avšak je plně funkční a může nám ušetřit opravdu velké množství času, je to retušování v samotném Lightoomu. Dnes si tedy vysvětlíme všechny principy a samotné fungování retuší v Lightroomu a v příštím díle funkci retušování dokončíme.

Crop Overlay - R

Začínáme úplně prvním nástrojem, který se v panelu nástrojů nachází a tedy Crop Overlay. Funkce oříznutí je pravá ruka každého fotografa. Je tomu tak, protože poměrně často se


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci si ukážeme jak retušovat v Lightroomu, druhy retušování, jak v Lightroomu narovnat horizont a jak oříznout fotografii.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 180 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 153 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 20 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 68 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
153 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 449 Kč 382 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)