Lekce 15 - Presety v Lightroom

V minulém článku, Radial Filter a Brush v Lightroom, jsme dokončili všechny základní funkce.

Proto se dnes a příště vrhneme na pokročilá témata, která budou obsahovat znalosti, bez kterých se dobrý fotograf neobejde.

Lightroom, jak už víme z minulých článku, je opravdu mocný nástroj, který je schopný šetřit hodiny a hodiny času. V minulých článcích už jsme si velkou část tzv. timesaveru ukázali, avšak pořád je před námi ještě jeden, který je možná tím největším šetřičem. Je to používání presetů, nebo-li přednastavených úprav. Dnes se podíváme na jejich vytváření, importování a aplikování na fotografie.

Koupit, stáhnout, anebo snad vytvořit

Koupit

Na první pohled nelehká otázka pro každého začínajícího fotografa. V dnešní době přece nabízí své presety tolik známých a úspěšných fotografů. Avšak nutno dodat, že částka za preset je povětšinou směšně vysoká. Tak vysoká, že v naprostém začátečníkovi vzbuzuje dojem kvality a důvěryhodnosti. Začínají fotograf chce samozřejmě stejné fotky, jako jeho "hrdina a vzor", a proto bezmyšlenkovitě koupí sadu presetů za 60 €. Vše přenese do Lightroomu a začne presety aplikovat na své vlastní fotografie, co se ale nestalo! Presety


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci si ukážeme jak si vytvořit vlastní preset v Lightroomu, jak je do Lightroomu importovat a jak si stáhnout a přidat preset v Lightroom.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 180 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 153 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 20 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 68 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
153 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 449 Kč 382 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)