Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 4 - Úprava fotek v Lightroom

V minulém článku, Workflow a zálohování v Lightroom, jsme si řekli o pokročilých funkcí Lightroomu a zlepšili jsme naší celkovou workflow. Proto je dnes čas pustit se do samotné úpravy fotek. Předtím než se však vůbec do úprav fotek pustíme, řekneme si něco málo o uzpůsobení pracovního prostředí v záložce Develop.

Již v minulém díle jsme se o workflow bavili, proto dnes jenom stručně. Na pravé straně se nachází histogram a pod ním opravdu velké množství posuvníků, o kterých si za chvilku řekneme více. V tuto chvíli je podstatné, že posuvníky jsou občas potřeba roztáhnout pro přesnější práci. Proto se po namíření kurzoru na okraj pravého sloupce objeví šipka, s kterou můžeme táhnout doprava a posuvníky prodlužovat nebo doleva a posuvníky tím tak naopak zkracovat.

Basic

Začneme doslova od základů. Pod histogramem vidíme první kartu, která nese název Basic. V ní najdeme základní parametry, které


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si ukážeme jak zaostřit fotografie v Lightroom, jak je obarvit, jak funguje křivka a k čemu nám slouží Basics.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 130 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 111 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 49 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
111 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 325 Kč 276 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (2)