30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

Lekce 3 - Workflow a zálohování v Lightroom

V minulém díle, Selekce fotografií v Lightroom, jsme se podívali na základní kostru selekce fotek a práce v záložce Library. Proto si v dnešním díle řekneme o komplikacích, které při práci můžou nastat a představíme si rovněž nějaké pokročilejší funkce. To znamená, že celý následující článek bude zaměřený na zlepšení workflow a šetření času a na samotný konec se podíváme na zálohování fotografií.

Panely

Lightroom je plně připravený na změny a přizpůsobení pracovního prostředí, proto si řekneme, které prvky, hlavně tedy panely, můžeme z pracovní plochy odstranit a které naopak přidat. No a nebyla by to žádná pořádná práce v Lightroomu, když bychom nepoužili klávesové zkratky. Ty uvidíte i na následujícím screenshotu a slouží nám k tomu, abychom skryli jednotlivé panely (po opětovném kliknutí na klávesovou zkratku se panel znovu objeví).

Lightroom panely

Pro skrytí všech panelů najednou slouží zkratka: Shift + Tab. Stejné zkratky fungují i v ostatních záložkách, jako je Develop, Map atd.

Samotný obsah panelů jde


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Dnes si ukážeme, jak v Lightroomu zálohovat fotografie, Jak zlepšit workflow a jak si přizpůsobit pracovní prostředí.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 12 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 31 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 206 Kč 176 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Jan Kaláb
Avatar
Jan Kaláb
Aktivity (3)