IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Úvod do počítačové grafiky - Online kurz

Chceš se dozvědět něco o pokročilých metodách tvorby a úpravy rastrové i vektorové grafiky a fotografie? Pak právě pro tebe je čtyřdílný online kurz Úvod do počítačové grafiky, který je zcela zdarma.

4 lekcí

Co se v kurzu počítačové grafiky naučíš?

Co je to vlastně počítačová grafika? Kde všude ji nalezneme? Jaký je rozdíl mezi rastrem a vektorem, a mezi rastrovou a vektorovou grafikou? Jaké má ta která výhody a nevýhody? S jakými programy pracovat? To a mnohem víc se dozvíš už v první lekci kurzu.

Dále se naučíš základy optiky, jak funguje lidské oko, jak vnímáme světlo a jak všechny tyhle informace využít při tvorbě počítačové grafiky. Zjistíš, co jsou to barevné modely a jaké se v současné praxi využívají. Mezi ty nejrozšířenější patří model RGB(A) a pokud máš za sebou CSS, určitě ti tento pojem není cizí.

Budeme se věnovat barevné hloubce, věrnosti, kalibraci, zkreslení a velikosti obrázků. Poslední lekce je zaměřena na různé grafické formáty.

Na konci kurzu tě čeká také test, ve kterém si můžeš otestovat své znalosti.

Prověřeno absolventy

Lekce


 

Aktivity