C# týden Slevový týden - Březen
Využij náš slevový týden a získej až 30 % bodů navíc zdarma! Zároveň také probíhá C# týden se slevou na e-learning až 80 %
Hledáme fulltime programátora do ITnetwork týmu -100% homeoffice, 100% časově flexibilní #bezdeadlinu Mám zájem!

clear - Český CSS 3 manuál

Pomocí CSS 3 vlastnosti clear nastavujeme v které části elementu není povolen plovoucí obsah. Mluvíme o tom, že plovoucí obsah zastavíme. Více o plovoucím obsahu viz vlastnost float.

Hodnoty

 • left - Na levé straně elementu není povolen plovoucí obsah.
 • right - Na pravé straně elementu není povolen plovoucí obsah.
 • both - Na obou stranách elementu není povolen plovoucí obsah.
 • none (výchozí) - Plovoucí obsah je povolen na obou stranách elementu, tedy zleva i zprava.
 • inherit - Vlastnost clear bude zděděna od rodičovského elementu.

Ukázka

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Umístěme plovoucí obrázek na levou část a nechme ho obtékat textem. Poté se ale rozmyslíme, že další odstavec již nechceme mít obtékaný. Proto zde nastavíme clear na both, čímž se obtékání zastaví a již dále nepokračuje. K zastavení obtékání se často používá značka <br>:

<!DOCTYPE html>
<html>
    <head>
        <style>
            .vlevo
            {
                float: left;
            }
        </style>
    </head>
    <body>
        <img src="ptak.png" alt="Pták" class="vlevo" /><p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.</p>
        <br clear="both" /><p>Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.</p>
    </body>
</html>

Výsledek:

Ukázka zastavení obtékání v CSS

 

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Všechny články v sekci
Pozicování a velikost - CSS vlastnosti
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!