Office week Slevový týden - Květen
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 5 - Responzivní obrázky - Resolution switching a Art redirection

V předchozí lekci, Dokončení responzivního menu, jsme si vytvořili jednoduché responzivní menu metodou mobile-first pro desktopy a tablety s využitím @media.

Dnes se podíváme na to, jak na webech přizpůsobit obrázky pro mobilní zařízení.

Přetékající obrázek

Nejčastější problém s obrázky je, že se na displej telefonu nevejdou. Tím pádem vytečou a zobrazí se scrollbary. Obrázky často nahráváme na web přes různé administrační nástroje a mají často větší rozlišení, než jaké chceme v článku zobrazit. Proto jim v editoru nastavíme ší


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V HTML a CSS tutoriálu si ukážeme několik způsobů, jak přizpůsobit obrázky na našem webu pro mobilní zařízení a to jak rozměrem, tak i obsahem.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Aktivity (5)