IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 26 - UX: Navigační menu

V předchozí lekci, UX: Chybové hlášky ve formulářích, jsme se zabývali umístěním, zobrazením a obsahem chybových hlášek ve formulářích tak, aby byly uživatelsky přívětivé.

Navigační prvky jsou důležitou součástí dobře navržené webové stránky nebo aplikace. Představme si jet autem někde, kde jsme nikdy před tím nebyli. Bez dopravních značek a informačních cedulí značících odbočky bychom těžko dojeli. Stejně důležité je správně navržené navigační menu. Téměř veškeré akce uživatele jsou spojené s hledáním příslušné podstránky v menu. To dělá z navigačního menu důležitý středobod aplikace, na který je třeba klást velký důraz, jelikož rozhoduje o produktivitě a rychlosti uživatelovy práce. Když uživatel nebude schopný v menu najít to, co potřebuje, nebo bude "proklikávání" množstvím záložek zdlouhavé a frustrující, tak uživatel aplikaci opustí.

V této lekci si povíme **několik tipů na tvorbu navigačních menu a zmíníme si důležité


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 650 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 47 článkům (32 lekcí, 15 testů) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této lekci si povíme několik tipů na tvorbu navigačních menu a zmíníme si důležité faktory, které je třeba brát v potaz při tvorbě navigace.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Matěj Eliáš
Avatar
Autor se věnuje programování webových aplikací. Zajímá se o moderní trendy a vývoj ve světě technologií a herním průmyslu.
Aktivity