7. díl - Body a hlavička

HTML a CSS Moderní a profesionální webové portfolio Body a hlavička

V minulém dílu jsme si vytvořili wireframe a již máme představu jak bude naše portfolio vypadat. V dnešním tutoriálu si nakódujeme a nastylujeme jeho hlavičku.

Ze všeho nejdříve si vytvoříme HTML soubor index.html v kořenové složce projektu/webu. Dále si vytvoříme hlavní SCSS soubor, který umístíme do složky SCSS. Pojmenujme ho třeba style.scss.

Do HTML si nahrajeme náš snippet pro HTML 5 kostru. Stačí jen zadat CTRL + SHIFT + P pro vyvolání nabídky a pak napsat "Snippet" - to nám ukáže všechny dostupné snippety pro náš dokument. My máme ale náš snippet s předponou "hobi", tudíž můžeme napsat jen "hobi" a zobrazí se nám naše soubory. Pokud si vytvoříte snippety s jinou předponou, samozřejmě zadáte tu vaší. V kostře si ještě upravíme popis stránky, autora, nadpis atd.

Nyní se vrhneme na základní nastavení SCSS. Jako první nesmíme zapomenout vytvořit


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si připravíme soubory pro naše moderní webové portfolio a nakódujeme jeho hlavičku v SASS a HTML 5.
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Honza Bittner
Avatar
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://github.com/tenhobi/ama.
Miniatura
Předchozí článek
Návrh a pravidla
Miniatura
Následující článek
Stylování obsahu
Aktivity (3)