5. díl - Resety CSS a HTML 5 rozložení

HTML a CSS Moderní a profesionální webové portfolio Resety CSS a HTML 5 rozložení

Minulý článek byl poslední s teorií o Sass. V tomto článku se zaměříme na CSS reset, HTML skeleton a také si ukážeme jak můžeme stylovat HTML 5 elementy ve starších prohlížečích.

Struktura projektu

Čím tedy začneme? Jako první si ukážeme výhodné rozložení složek a souborů v našem projektu. Určitě nebude dobré nacpat všechny soubory do jedné složky - v tom bychom za chvíli ztratili přehled. Vytvoříme si tedy základní složky pro CSS, Sass, JS, grafiku - tedy grafiku, kterou využijeme pro tvorbu šablony a také složku pro písma. Pro obrázky, které budeme využívat ve webu, nikoli však jako součást šablony, doporučuji vytvořit vlastní složku. Do samotné kořenové složky si


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V článku si ukážeme, jak vytvořit CSS reset, HTML 5 skeleton, tedy kostru a jak stylovat HTML 5 elementy ve starších prohlížečích.
Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Honza Bittner
Avatar
Milovník Dartu. Student FIT ČVUT. Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a zeptat se mě na cokoli můžeš na https://github.com/HoBi/ama.
Miniatura
Předchozí článek
Cykly a @media v SASS
Miniatura
Následující článek
Návrh a pravidla
Aktivity (1)