Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akce až 50 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 22 - Android fragmenty - Posluchač změn obsahu zásobníku Nové

V minulé části, Android fragmenty - Získání transakce ze zásobníku, jsme si ukázali další možnosti práce se zásobníkem. Naučili jsme se využít metodu getBackStackEntryAt() a rozhraní FragmentManager.BackStackEntry.

V dnešním Android tutoriálu opět navážeme na práci na naší ukázkové aplikaci s příklady použití fragmentů. Z dřívějška máme ve třídě naší aktivity ActivityMoreFragments deklarovanou metodu updateTitleText(), která umí získat názvy všech transakcí nacházejících se v zásobníku. Naším cílem nyní je v hlavičce aktivity ActivityMoreFragments tuto informaci s názvy všech uložených transakcí zobrazovat v reálném čase.

Otázkou je, odkud a kdy budeme naší metodu updateTitleText() volat? Je žádoucí, aby byla volána po každé změně obsahu zásobníku. Jak tento požadavek splnit? Jak budeme informováni o každé změně obsahu zásobníku? Řešení naštěstí existuje v podobě implementace rozhraní OnBackStackChangedListener.

Rozhraní FragmentManager.OnBackStackChangedListener

Pokud bude třída naší aktivity ActivityMoreFragments implementovat rozhraní OnBackStackChangedListener, stane se posluchačem události změny obsahu zásobníku. O každé takové změně bude aktivita informována prostřednictvím metody onBackStackChanged(), kterou musí tato aktivita přepsat.

Implementace rozhraní OnBackStackChangedListener

Implementaci rozhraní budeme deklarovat v hlavičce třídy ActivityMoreFragments zápisem implements FragmentManager.OnBackStackChangedListener takto:

public class ActivityMoreFragments extends AppCompatActivity implements FragmentManager.OnBackStackChangedListener {

}

Po doplnění hlavičky nás Android studio upozorní


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 617,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 32 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 108 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V této části si představíme a implementujeme rozhraní `OnBackStackChangedListener` sloužící k odposlouchávání změn v zásobníku.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Pavel
Avatar
Autor se věnuje programování v Javě, hlavně pro Android. Mezi jeho další zájmy patří Arduino, Minecraft.
Aktivity