Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 6 - Android Intenty a aktivity - Aktivita B - Zobrazení mapy

V minulé lekci, Android Intenty a aktivity - Java kód ActivitySum, jsme odeslali odpověď předchozí Android aktivitě v intentu a deklarovali nové aktivity v souboru manifestu.

V dnešní lekci začneme vytvářet ActivityB. Tato aktivita bude obsahovat posuvníky a tlačítka pro nastavení zeměpisných souřadnic, které budeme chtít zobrazovat na mapě. Mapu nebude zobrazovat žádná naše aktivita, ale požádáme o ni systém, který zjistí, zda je v zařízení nainstalovaná nějaká aplikace, která tento úkol zvládne. Tímto se dostáváme k prvnímu příkladu implicitního intentu.

Vytvoření souborů ActivityB

Známým postupem opět vytvoříme novou aktivitu. Klikneme pravým tlačítkem na příslušnou složku projektu a dále v menu na New -> Activity -> Empty Activity. V otevřeném okně do pole Activity Name napíšeme ActivityB, zaškrtneme políčko Generate Layout File a do pole Layout Name napíšeme activity_b. Poté okno zavřeme tlačítkem Finish.

Android Studio vygeneruje soubory ActivityB.java a activity_b.xml. Aktivita bude vizuálně vypadat takto:

activity_b.xml


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Vytvoříme vzhled aktivity B pro zadání GPS souřadnic a přidáme nastavení komponenty ImageButton s vektorovým obrázkem z nabídky Android Studia.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal lupa.lupa
Avatar
Aktivity (3)