BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 10 - Android Intenty a aktivity - PhotoActivity- Focení a galerie

V minulé lekci, Android Intenty a aktivity - Java kód Aktivity PhoneActivity, jsme zavolali systémovou aktivitu pro vytáčení čísla a odesílání SMS.

V dnešní lekci vytvoříme aktivitu PhotoActivity, ve které si ukážeme otevření systémové aktivity pro výběr obrázku z galerie zařízení, systémové aktivity s fotoaparátem a sdílení obrázku. Ukážeme si i zpracování vráceného výsledku z těchto systémových aktivit.

Funkčnost

Aktivita PhotoActivity bude vypadat takto:

Bude obsahovat:

  • TextView s textem VYBRAT OBRÁZEK NEBO POŘÍDIT FOTOGRAFII. Kliknutím na TextView bude zobrazeno dialogové okno s otázkou, zda chceme vybrat obrázek z galerie nebo zda chceme vytvořit fotografii fotoaparátem.
  • První ImageView - Vybraný nebo vyfotografovaný obrázek bude zobrazen v prvním ImageView. Pokud bude tento ImageView obsahovat obrázek, bude možné na něj kliknout. Tím systému odešleme žádost o zobrazení obrázku v plné velikosti v nějaké aplikaci pro prohlížení obrázků.
  • Druhý ImageView se symbolem sdílení bude sloužit jako tlačítko k zobrazení systémového dialogového okna, které uživateli nabídne seznam aplikací, do kterých je možné obrázek odeslat k dalšímu zpracování.

Příprava ikony sdílení

Před vytvořením samotného XML návrhu si připravíme ikonu pro tlačítko sdílení.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Představíme si aktivitu PhotoActivity pro výběr obrázku z Android galerie nebo pro pořízení fotografie fotoaparátem a také její sdílení.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 110 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 94 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 16 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 42 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
94 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 275 Kč 234 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal lupa.lupa
Avatar
Aktivity (5)