Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 14 - Android Intenty a aktivity - Zpracování fotografie

V minulé lekci, Android Intenty a aktivity - Focení a ukládání fotografií, jsme otevřeli fotoaparát, vytvořili soubor pro budoucí fotografii a stručně se seznámili s třídou FileProvider.

V současné fázi aplikace je teď řada na uživateli, který fotografii vytvoří. Výsledek s fotografií, stejně jako při výběru obrázku, získáme v metodě onActivityResult() aktivity D.

Metoda onActivityResult() - Fotoaparát

Tuto metodu již máme z poloviny implementovanou, přesněji již máme výběr obrázku z galerie. Díky hodnotě parametru requestCode, který v tomto případě bude odpovídat hodnotě naší konstanty AppConstants.REQUEST_PICK_IMAGE_CAMERA, můžeme implementovat i větev, kdy víme, že byl otevřen fotoaparát a že můžeme, v připraveném souboru pro fotografii, očekávat výsledek.

Pro zpracování výsledku bude v metodě onActivityResult() aktivity D proveden níže uvedený kód, který doplňuje kód z minulých lekcí. Pro přehlednost je zde vynechána část týkající se výběru obrázku z galerie:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Dokončíme práci s fotoaparátem, zpracujeme výstup z fotoaparátu a ukážeme si odeslání fotografie do jiné Android aplikace.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 100 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 85 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 38 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
85 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 250 Kč 212 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal lupa.lupa
Avatar
Aktivity (2)