30 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy.

Lekce 2 - Android - Spolehlivější postup pro získání oprávnění

V minulé lekci, Android - Úvod do oprávnění aplikací, jsme se naučili získávat uživatelská oprávnění k potenciálně nebezpečným funkčnostem a reagovat na to, že je již máme nebo jsme o ně přišli.

Dnes si ukážeme jak udělat, aby nám uživatelé práva přidělovali častěji a naše aplikace omylem neupadla do stavu, že kvůli nepřiděleným právům nefunguje korektně. Uživatele přesvědčíme k udělení souhlasu zobrazením nadstandardních informací proč jej potřebujeme udělit. Tento postup zvolíme zejména v případě, že by důvod udělení oprávnění z dané situace nemusel být uživateli ihned jasný - což by mohlo jinak vzbudit pochybnosti o důvěryhodnosti aplikace. Pokud např. fotoaparát požaduje udělit oprávnění přístupu ke kameře, nebude to tak podezřelé, jako žádost fotoaparátu o udělení oprávnění ke čtení a odesílání SMS.

Rozšířený postup pro získání oprávnění

Nám již známý základní způsob udělení oprávnění doplníme o postupy pro lepší informovanost uživatele. Rozšiřující kroky mohou být tyto:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java tutoriálu se naučíme, jak přimět uživatele dát naší Android aplikaci potřebná oprávnění s mnohem vyšší pravděpodobností, než jen s normální žádostí.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 20 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 17 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 3 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 7 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
17 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 42 Kč 36 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal lupa.lupa
Avatar
Aktivity (2)