Lekce 5 - Vlastní Android komponenta - Dokončení kreslení grafu

V předchozí lekci, Vlastní Android komponenta - Měření a kreslení, jsme si ukázali jak vykreslit text s hodnotou grafu a jak tento text správně vycentrovat a ohlídat jeho velikost v závislosti na jeho obsahu.

Pojďme dokončit vykreslování ostatních částí grafu!

Pozadí grafu

Pozadím grafu bude mezikruží, které bude mít o něco větší průměr než samotná kruhová výseč. Na následujícím obrázku je vidět výsledek - pouze pozadí s textem uprostřed:

Vykreslení pozadí grafu

Nutno podotknout, že jakýkoliv viditelný výsledek můžeme očekávat až ve chvíli, kdy bude jakýkoliv náš kód zavolán v překryté metodě onDraw(). K tomu se dostaneme po deklaraci metod vykreslujících jednotlivé části grafu. Uvedený obrázek zobrazuje stav, kdy by v metodě onDraw() byla zavolána pouze metoda pro vykreslení pozadí a textu grafu.

Takovéto pozadí vytvoříme ve dvou krocích pomocí metod clipGraphBackground() a drawGraphBackground().

clipGraphBackground()

První metodou vytvoříme kruhový prázdný prostor pro "díru" ve středu grafu:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java tutoriálu dotáhneme do konce kreslení vlastní Android komponenty. Výsledkem bude hotová grafika komponenty grafu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 77 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 28 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
77 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 186 Kč 158 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 21 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal lupa.lupa
Avatar
Aktivity (4)