Poslední den BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak rychle ještě přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 11 - Vlastní View - Vlastní View s vnořenou třídou a rekapitulace

V minulé lekci, Vlastní Android komponenta - Metoda onLayout(), jsme implementovali metodu onLayout().

Nyní již umíme ve vlastním layoutu pracovat s metodou onMeasure() i s metodou onLayout(). Do layoutu můžeme vkládat (ať již v XML či programově) různé typy View, včetně těch vlastních. Vytváření vlastních View již také umíme.

Vlastní View jako vnitřní třída vlastního layoutu

Dnes si ukážeme, jak bude vypadat práce s vlastním View, které bude vnitřní třídou naší třídy layoutu. Tuto možnost popisuje oficiální dokumentace. Pravděpodobně bych se k tomuto řešení přiklonil v případě, že bych vytvářel například vlastní layout, jehož dětmi by byly nějaké hodně specifické objekty, nepoužitelné kdekoliv jinde - svým způsobem by tento vnořený objekt byl součástí layoutu, co se funkčnosti dané komponenty týče. Třída našeho layoutu se měnit nebude, pouze do ní přidáme zmíněnou vnitřní třídu. Příklad struktury kódu vlastní třídy s další vlastní, vnitřní třídou, je v následující ukázce:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Android tutoriálu si ukážeme postup použití vlastních View, které jsou deklarovány jako vnitřní třídy jiných objektů v Javě.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 90 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 77 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 34 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
77 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 225 Kč 191 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Koupit jen lekci 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal lupa.lupa
Avatar
Aktivity (4)