Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Tvorba JavaFX aplikace za pomoci Mavenu

V tomto JavaFX tutoriálu si ukážeme jak vytvořit projekt pro JavaFX za pomoci nástroje Maven. Abychom si práci ulechčili, vše se bude odehrávat v prostředí IDE NetBeans. Výsledkem bude projekt, který bude možné naimportovat jak do NetBeans tak i IntelliJ a případně dalších IDE. Nakonec si ukážeme, jak naši JavaFX aplikaci distribuovat uživatelům jako spustitelný soubor JAR.

Maven

Maven je verzovací nástroj "2. generace". Před Mavenem se používal (a dosud ještě někde používá) nástroj Ant. Současně existuje také verzovací nástroj "3. generace", Gradle.

Instalace

Než se pustíme do tvorby projektu, tak, si Maven nejdříve stáhneme. Přejdeme proto na oficiální stránky, odkud si stáhneme poslední binární verzi.

Výběr verze mavenu ke stažení

Uživatele Windows bude zajímat balíček s koncovkou .zip, linuxáci, pokud mohou, nechť použijí svůj oblíbený balíčkovací systém pro instalaci. Archiv si rozbalíme někam do složky s přístupem zápisu, například %appdata%. Ve Windows si budete ještě muset


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java tutoriálu si ukážeme jak vytvořit nový JavaFX projekt, který bude spravován za pomoci nástroje Maven, včetně spustitelného jar souboru.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 40 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 34 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 16 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 15 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
34 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 100 Kč 85 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Ing. Petr Štechmüller
Avatar
Autor se věnuje primárně programování v Jave, ale nebojí se ani webových technologií.
Aktivity (6)