C# týden C# týden
Pořádné programy s pořádnou klávesnicí zdarma. Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na C# .NET

Lekce 13 - Derby DB - Práva přístupu k databázi - Přístup někomu

Java Databáze Apache Derby Derby DB - Práva přístupu k databázi - Přístup někomu

V této lekci navážeme na řešení použité v předchozím tutoriálu, Derby DB - Práva přístupu k databázi - Vložení dat, kde jsme nastavili právo přístupu SELECT pro všechny uživatele. V dnešní lekci provedeme nastavení práva přístupu SELECT konkrétnímu uživateli. Uživatel uzivatel10a vytvoří tabulku TabulkaUzivA2 a naplní ji daty. Poté udělí právo přístupu uzivatel10b. Dle logiky systému DerbyDB přístup ovšem bude mít samozřejmě:

  • stvořitel databáze uzivatel10
  • stvořitel tabulky uzivatel10a
  • uživatel s povolením přístupu uzivatel10b

Pokus o zápis přes IJ

Nejdříve si vše zas předvedeme přes konfigurační příkaz IJ. Posloupnost příkazů je identická jako v předchozím díle. Přihlásíme se jako uzivatel10a, který má právo k zápisu do již vytvořené databáze (v lekci Práva přístupu - Autentizace). Jako první krok vytvoříme tabulku TabulkaUzivA2 a poté jako vlastník tabulky nastavíme právo SELECT uživateli uzivatel10b:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java tutoriálu si předvedeme tvorbu tabulky s daty autorizovanou osobou a její nastavení pro přístup konkrétnímu uživateli.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 30 bodů
Koupit celý kurz se všemi články a funkcemi za exkluzivní cenu 26 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 12 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
26 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 75 Kč 64 Kč

Koupit pouze tento článek

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Robert Michalovič
Avatar
Programuji převážně v Javě SE,EE a trochu nativním C a CUDA. více viz.https://cz.linkedin.com/in/robert-michalovi%C4%8D-8a9b9498
Aktivity (5)