BLACK FRIDAY! Slevy až 80 % jsou všude. Tak je nepropásni a přejdi do rostoucího IT oboru!

Lekce 13 - Blog v JEE - Producenti

V minulé lekci, Blog v JEE - DAO, jsme vytvořili náš první DAO.

V dnešním Java EE tutoriálu si představíme tzv. producers (producenty/vý­robce). Pomocí této konstrukce vytvoříme metodu, která nám bude injektovat instanci EntityManager a automaticky nám ji smaže (zavře) poté, co server odpoví.

Motivace

Pomocí producenta (výrobce) se zbavíme následujících problémů.

Ruční zavírání

Doteď jsme museli v každé třídě, která pracuje s instancí EntityManager, ručně zavírat každou instanci EntityManager. Jako příklad si uveďme BlogPostDao. V této třídě se nachází metoda s anotací @PreDestroy(). Tato metoda se vždy zavolá před smazáním instance BlogPostDao. Protože je BlogPostDao tzv. @RequestScoped(), instance se vždy smaže po odeslání HTTP odpovědi a tím se smaže i používaná instance EntityManager.

Toto zavírání bychom měli zautomatizovat. Je totiž snadné metodu s anotací @PreDestroy() zapomenout a tím zaseknout aplikaci.

Přístup k databázi s @ApplicationScoped()

Další problém s tímto přístupem je, pokud kdybychom chtěli anotovat třídu pomocí


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java EE tutoriálu si představíme tzv. `producers` (producenty). Pomocí této konstrukce nahradíme náš kontejner obsluhující továrnu na `EntityManager`.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit lekce a funkce postupně a po jednom 224 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 190 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 18 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 84 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
190 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 559 Kč 475 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Samuel Kodytek
Avatar
Autor se věnuje všem jazykům okolo JVM. Rád pomáhá lidem, kteří se zajímají o programování. Věří, že všichni mají šanci se naučit programovat, jen je potřeba prorazit tu bariéru, který se říká lenost.
Aktivity (2)