Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij podzimní akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScript

Lekce 11 - JNI - Přístup a úprava proměnných v Javě z JNI

V předchozím dílu o Java Native Interface, JNI - Práce s polem objektů, jsme si probrali pole objektů a jak se s ním pracuje.

Nyní si probereme práci z JNI (přístup / úprava) přímo s proměnnými interpretované třídy, z které jsou nativní metody volány. JNI rozhraní nám totiž přímo umožňuje přistupovat k datovým typům samotného objektu (třídy).

Samozřejmě to lze i nepřímo jak jsme si to ukázali za pomoci parametru metody (díl. 9 - ale nejedná se o čistý přístup). Jako proměnné třídy mohou být primitivní datové typy anebo i přímo objekty (instance tříd - tzv. případ kompozice). Samozřejmostí JNI rozhraní je i to, že je umožněno přistupovat i modifikovat kompozitní objekty. Nicméně v tomto příkladu si probereme verzi s primitivními datovými typy a v případě kompozitního objektu je řešení velmi analogické. Přestože v příkladu nepoužívám statické proměnné tak i k nim je umožněn z JNI přístup. Taktéž je umožněn přístup k proměnným inicializovaných objektů jiných tříd (tzv. jiné public class/class).

V uvedeném příkladu si opět vytvoříme vlastní třídu. Tato třída bude mít 3 datové typy (1x int, 1x short, 1x String). Součástí třídy je getter/setter a překrytá metoda toString(). Vzhledem k tomu, že používáme pouze tuto třídu, je getter/setter prakticky zbytečný, ale je tu kvůli otravnému warningu v Eclipse. Popis konstruktoru je jasný, parametry konstruktoru se okamžitě přenesou do proměnných (atributů) třídy.


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Tutoriál vám předvede jak v nativní části (Java Native Interface) získáme přístup k proměnným v interpretované části (Java) a upravíme jejich hodnotu.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 50 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 43 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 13 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 19 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
43 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 125 Kč 106 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Robert Michalovič
Avatar
Programuji převážně v Javě SE,EE a trochu nativním C a CUDA. více viz.https://cz.linkedin.com/in/robert-michalovic
Aktivity (8)