Black Friday Black Friday
Black Friday výprodej! Až 80 % extra bodů zdarma! Více informací zde

Lekce 9 - JNI - Práce s objektem

Java Pro pokročilé JNI JNI - Práce s objektem

V minulém tutoriálu o Java Native Interface jsme si vyzkoušeli práci s poli různých typů. Dnes se budeme věnovat práci s objekty (tzv. strukturovanými datovými typy, referenčními datovými typy, instancemi) a jejich převodu z Javy do JNI a naopak.

Práce s objekty

Práce s objektem není není úplně triviální, ale horor to taky není. Dá se říci, že rozhraní JNI zná pouze dva typy objektů. První je String a druhý je object z Javy (ty jsou všechny potomkem java.lang.Object). Samozřejmě, že objektem jsou i pole apod.

Java třídy Označení typu
String Ljava/lang/String;
Object(Třída) LjmenoTřídy;

V uvedeném příkladu si vytvoříme vlastní třídu:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu si předvedeme práci s objektem. Pošleme jej z Java části do nativní a zároveň si vyrobíme objekt v nativní části a přeneseme ho do Javy.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Robert Michalovič
Avatar
Programuji převážně v Javě SE,EE a trochu nativním C a CUDA. více viz.https://cz.linkedin.com/in/robert-michalovi%C4%8D-8a9b9498
Miniatura
Všechny články v sekci
JNI - Java Native Interface
Miniatura
Následující článek
JNI - Práce s polem objektů
Aktivity (4)