Chci geek triko! Chci geek triko!
Extra 10 % bodů navíc a tričko zdarma při zadání kódu "TRIKO10"

Lekce 7 - Java RMI - Pole primitivních datových typů

Java Pro pokročilé RMI Java RMI - Pole primitivních datových typů

V minulé lekci kurzu o RMI v Javě jsme se věnovali sdílení základních datových typů přes síť LAN. V dnešním tutoriálu si předvedeme práci s polem primitivních datových typů. Vybereme si typ double a int. Celý příklad si vyzkoušíme opět již jen v IDE, bez příkazového řádku. Příklady jak aplikace spustit přes příkazový řádek jsme si předvedli již dříve. Opět tedy bude vše na localhostu, i když vám samozřejmě nic nebrání vyzkoušet si to na dvou PC v LAN, případně přes WAN. Úpravy jaké kód potřebuje nejsou nijak složité.

Protože projekty vyzkoušíme přes IDE, je nutné opět provést nastavení RMI registrů pro řešený projekt. Opět využijeme defaultní port RMI a to 1099.

Nastavení rmiregistrů

Osnova postupu je stále identický:

  • Programování rozhraní pro sdílené objekty
  • Programování serverové části
  • Programování klientské části
  • Kompilace, buildování a spuštění projektů vč. RMI registrů

1) Programování rozhraní pro sdílené objekty

Rozhraní disponuje pouze dvěma metodami. První metoda provede


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tomto díle si vytvoříme příklad, kde přesuneme přes Java RMI pole primitivních datových typů. Vše bude zas pouze přes IDE a na localhostu.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal Robert Michalovič
Avatar
Programuji převážně v Javě SE,EE a trochu nativním C a CUDA. více viz.https://cz.linkedin.com/in/robert-michalovi%C4%8D-8a9b9498
Aktivity (2)