IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 21 - Přehrávání zvukových souborů v Javě - Základní audio formáty

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 15.-20. lekci práce se soubory v Javě, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

V dnešním Java tutoriálu si ukážeme, jak v Javě načíst a přehrát zvukové soubory v základních audio formátech jako jsou aiff, au a wav, které podporuje základní implementace Java Sound API obsažená přímo v JDK.

To se nám může hodit zejména v případě, že bychom chtěli naši aplikaci vybavit různými zvukovými efekty, například zapípáním při příchozí zprávě v chatovací aplikaci a podobně.

Pojďme se nejprve podívat na ten nejjednodušší příklad, čímž je přehrání souboru ve formátu wav. Tento formát je velmi dobře podporován přímo v JDK, takže je jeho přehrání velice přímočaré a jednoduché.

Založíme si nový Maven projekt a v něm vytvoříme podadresář src/main/resources/sound. Do tohoto adresáře budeme ukládat všechny zvukové soubory, které budeme v aplikaci potřebovat.

Pro účely této lekce si můžete stáhnout přiložený projekt a použít soubor beep.wav uložený v adresáři src/main/resources/sound. Případně můžete použít jakýkoliv vlastní wav soubor, který přejmenujete na beep.wav. Soubor beep.wav si tedy v projektu uložíme do adresáře src/main/resources/sound.

Třída Beeper

Vytvoříme si novou třídu s názvem Beeper:


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Koupit tento kurz

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh a certifikátem za pouhých 1 200 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto balíčku získáš přístup ke všem 35 článkům (22 lekcí, 9 testů, 4 praktické cvičení) tohoto kurzu.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java tutoriálu se podíváme na to, jak v Javě načíst a přehrát zvukové soubory v základních audio formátech pomocí Java Sound API.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Atrament
Avatar
Aktivity