Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 1 - Blog ve Spring Boot - Příprava struktury projektu Nové

Od dnešního Java Spring Boot tutoriálu začneme pracovat na jednoduchém blogu s databází článků a administrací. Tedy reálně použitelném webu v Java Spring. Finální podoba blogu bude vypadat nějak takto:

Jednoduchý osobní blog v Java Spring Boot

Vytvoření Spring projektu

Již umíme v IntelliJ IDEA založit jednoduchý Maven projekt, do kterého umíme nainstalovat potřebné knihovny k zprovoznění frameworku Spring Boot. Dále již také chápeme benefity MVC architektury. Dnes půjdeme ještě dále a vytvoříme si nový projekt pro komplexnější aplikaci. Pokud byste měli v postupu jakýkoli problém, připravený prázdný projekt bude v dalších lekcích ke stažení.

Založme si v IntelliJ nový Maven projekt s názvem SpringBlog, jako jsme to dělali dříve v kurzu Základy Spring Boot frameworku pro Javu. Po založení projektu přidáme do pom.xml značku <dependencies>, do které následně přidáme odkaz na framework Spring Boot a šablonovací systém Thymeleaf (opět stejně, jak tomu bylo v předchozích lekcích).

Celý pom.xml bude tedy vypadat takto:


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 1 547,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 28 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 273 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java Spring tutoriálu připravíme strukturu nového projektu a složky na jednotlivé komponenty, ze kterých postavíme MVC blog.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Samuel Kodytek
Avatar
Autor se věnuje všem jazykům okolo JVM. Rád pomáhá lidem, kteří se zajímají o programování. Věří, že všichni mají šanci se naučit programovat, jen je potřeba prorazit tu bariéru, který se říká lenost.
Aktivity