Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Lekce 5 - Blog ve Spring Boot - Seznam článků, formulář a validace Nové

V minulé lekci, Blog ve Spring Boot - Vytvoření statických podstránek, jsme si prakticky procvičili fragmenty přidáním statických stránek do našeho blogu.

V Java Spring Boot tutoriálu si vytvoříme novou stránku pro články, která později bude sloužit k vykreslování uložených článků v databázi. Na tuto stránku přidáme tlačítko, které nás přesměruje na formulář určený k vytvoření nového článku. Ke konci si představíme Bean Validation API.

Prerekvizity

Dnes si ukážeme pokročilejší techniky validování formulářových polí. Spring Boot tuto možnost ve výchozím nastavení nepodporuje. Musíme tedy přidat potřebnou knihovnu. Do značky <dependencies> v pom.xml přidáme:

<dependency>
    <groupId>org.springframework.boot</groupId>
    <artifactId>spring-boot-starter-validation</artifactId>
    <version>3.0.2</version>
</dependency>

Nezapomeňte v IntelliJ IDEA kliknout na tlačítko m v pravém horním rohu (stejně, jako tomu bylo v předchozích lekcích).

Články - ArticleController

Máme připravené odkazy v navigaci. Jeden odkaz (přesněji na "Články" – /articles) odkazuje na neexistující akci. Pojďme nejprve tento nedostatek napravit. V balíčku cz.itnetwork.springblog.controllers vytvořme novou třídu ArticleController. Jak již z názvu třídy vyplývá, tento kontroler bude obsluhovat články v našem blogu. Všechny akce spjaté s články budou dostupné na URL adrese /articles. Nad třídu tedy přidáme navíc anotaci @RequestMapping, která bude definovat tuto URL adresu:


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit všechny aktuálně dostupné lekce s funkcí odevzdávání úloh za exkluzivní cenu 1 547,50 Kč
Aktuální stav konta 0 Kč
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 28 lekcím s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 273 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první lekce z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Neomezený a trvalý přístup k jednotlivým lekcím.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V Java Spring Boot tutoriálu si vytvoříme novou stránku pro články. Dále si představíme základní koncept Beans Validation API.

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Samuel Kodytek
Avatar
Autor se věnuje všem jazykům okolo JVM. Rád pomáhá lidem, kteří se zajímají o programování. Věří, že všichni mají šanci se naučit programovat, jen je potřeba prorazit tu bariéru, který se říká lenost.
Aktivity