Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se MS Office
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Lekce 14 - Filmová databáze v Java Spring Boot - Úprava uživatelů

V předchozí lekci, Filmová databáze v Java Spring Boot - Limit počtu výsledků, jsme se naučili, jak se limituje počet řádků získaných z databáze. Také jsme si řekli, jak funguje stránkování a @Query.

V dnešní lekci si ukážeme, jak se upravují uživatelé v databázi. Nakonec si přidáme funkci na jejich mazání. Procvičíme si mimo jiné i nové HTTP metody.

Úprava uživatelů

Začneme s úpravou existujících uživatelů.

Frontendové volání

Abychom zas mohli obsluhu na backendu implementovat, nejdříve se musíme podívat, jak frontend volá pro úpravu uživatele náš backend. Proto půjdeme do námi již známého souboru src/app/services/actor.service.ts. Podíváme se konkrétně na metodu editPerson().

Vidíme, že volá POST metodu na adrese /api/people a posílá nám id človeka, kterého chce uživatel upravit. Zároveň nám v body posílá nová data této osoby. Pojďme to tedy zpracovat do našeho backendu.

Kontroler

Vytvořme si v našem již existujícím kontroleru PeopleController novou metodu editPerson(). Tato metoda bude vracet PersonDTO a bude brát dva parametry:

  • Long, jakožto id uživatele a
  • PersonDTO, které ale označíme jako @RequestBody.

Tuto metodu musíme také namapovat na


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V lekci Java Spring Boot se podíváme, jak probíhá úprava uživatelů a také se naučíme je mazat. Díky tomu se podíváme na další HTTP metody.

Omezená nabídka: Nauč se vše a ušetři

Koupit články a funkce postupně a po jednom 364 bodů
Koupit všechny aktuálně dostupné články v sekci se všemi funkcemi za exkluzivní cenu 309 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
Koupí tohoto výhodného balíčku získáš přístup ke všem 15 článkům s kontrolou a certifikací a ještě navíc ušetříš 137 Kč. Nabídka je omezená pouze pro první články z kurzu a obsahuje exkluzivní slevu 15%.
309 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 908 Kč 772 Kč

Pozor, pokud si koupíš pouze tento článek, ztratíš nárok na speciální slevu 15% na balíček všech článků.

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 70 Kč

Před koupí tohoto článku je třeba koupit předchozí díl

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal Tomáš Střecha
Avatar
Autor se věnuje tvorbě backend webových aplikací v Javovém frameworku Spring boot, grafickému vykreslování v C++ společně s pomocí OpenGL.
Aktivity (4)