Vánoční nadílka Vánoční nadílka
Vánoční akce! Daruj lepší budoucnost blízkým nebo sobě. Až +50 % zdarma na dárkové poukazy. Více informací

Lekce 3 - Testování v Javě - Hamcrest, JUnit TestRule a best practices

Java Testování Testování v Javě - Hamcrest, JUnit TestRule a best practices

V minulé lekci online kurzu o testování software v Javě jsme si uvedli úplné základy JUnit a napsali první unit test. V dnešní lekci unit testy dokončíme, uvedeme si knihovnu Hamcrest, která je nově podporována JUnit a zásadně mění způsob, jakým píšeme asserce. Dále se budeme věnovat pravidlům (TestRules) a na závěr zmíníme best practices pro psaní jednotkových testů.

Hamcrest matchers

Od JUnit 4.4 se navíc objevila metoda assertThat(), která přináší nový způsob pro asserci, tzv. Matchers z knihovny Hamcrest. Kombinováním těchto matcherů můžeme snadno docílit vytvoření i složitějšího výrazu. Asi vás nepřekvapí, že matchery jsou opět třídy, na kterých se nacházejí statické metody, ty můžeme řetězit a také lze napsat vlastní matchery. Výsledkem používání této nové metody je vyšší čitelnost.

Ukažme si, jak by vypadala jedna jednoduchá asserce v původní syntaxi:

assertEquals(2, kalkulacka.secti(1, 1));

a nyní v Hamcrest:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornějšíčlánky, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tutoriálu navážeme na unit test z minula, který přepíšeme do modernější syntaxe knihovny Hamcrest. Uvedeme si TestRule API a best practices testování.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 28 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
28 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo za 70 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium III, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem

 

Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Autor pracuje jako softwarový architekt a pedagog na projektu ITnetwork.cz (a jeho zahraničních verzích). Velmi si váží svobody podnikání v naší zemi a věří, že když se člověk neštítí práce, tak dokáže úplně cokoli.
Unicorn College Autor sítě se informační technologie naučil na Unicorn College - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (3)