NOVINKA: Kurz kybernetické bezpečnosti s akreditací MŠMT, nyní již od 0 Kč. Staň se žádaným profesionálem. Zjisti více:
NOVINKA: Staň se datovým analytikem a získej jistotu práce, lepší plat a nové kariérní možnosti. Více informací:

Lekce 5 - Multithreading v Javě - Užitečné komponenty pro paralelizmus

V předešlém cvičení, Řešené úlohy k 1.-4. lekci práce s vlákny v Javě, jsme si procvičili nabyté zkušenosti z předchozích lekcí.

Dnes si zmíníme několik procesů, které JVM vykonává a ukážeme si několik užitečných metod, výčtových typů, klíčových slov, tříd a rozhraní pro vývoj vícevláknových aplikací.

Tříd je opravdu mnoho a jejich výčet by vydal na samostatný seriál. Proto zde uvedu jen ty nejdůležitější. Pokud bude zájem, můžeme se zaměřit i na ty ostatní.

Kde to půjde, budu uvádět odkaz na oficiální dokumen


 

...konec náhledu článku...
Pokračuj dál

Znalosti v hodnotě stovek tisíc získáš za pár korun

Došel jsi až sem a to je super! Věříme, že ti první lekce ukázaly něco nového a užitečného.
Chceš v kurzu pokračovat? Přejdi do prémiové sekce.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Co od nás v dalších lekcích dostaneš?
  • Přístup k jednotlivým lekcím dle způsobu pořízení.
  • Kvalitní znalosti v oblasti IT.
  • Dovednosti, které ti pomohou získat vysněnou a dobře placenou práci.

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

Uvedeme si pomocné komponenty pro paralelizmus a nahlédneme do tajů vícevláknových aplikací. Ukázky jsou doprovázeny odkazy na dokumentaci a externí články

Kredity získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Článek pro vás napsal Matěj Kripner
Avatar
Student, programátor v CZ.NIC.
Aktivity